Waste separator NN
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Slaughtering Equipment |
| Type | Poultry slaughting equipment |
| Height | 1000 |
| Width | 400 mm |
| Length | 2170 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 2,55 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
Description
Separator for separating solid impurities from water.
Pipe entry : 110 mm
Ask for this device
