Vacuum tumbler Inject Star Meat Master MMES-2200-C
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Vacuum Tumblers |
| Height | 1950 |
| Width | 1800 mm |
| Length | 2500 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 3,8 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Drum rotation adjustment | Variable drum rotation adjustment |
| Loader | No loader, possibility to buy separate hydraulic loader |
Ask for this device
