Vacuum filler Vemag ROBBY 134
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Vacuum Fillers |
| Height | 1750 |
| Width | 750 mm |
| Length | 850 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Efficiency | 2700 kg/h |
| Installed Power | 5,1 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Hooper capacity | 110 l |
| Twister | In set |
| Feeding system | Vane cells |
| Filler Type | Vacuum Filler |
Ask for this device
