Vacuum filler Handtmann VF 610 plus
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Vacuum Fillers |
| Height | 1900 |
| Width | 700 mm |
| Length | 850 mm |
| Capacity | 100 l |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Efficiency | 3000 kg/h |
| Installed Power | 3,5 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Hooper capacity | 100 l |
| Loader | No Loader, possibility to buy a separate loader |
| Feeding system | Vane cells |
| Filler Type | Vacuum Filler |
Ask for this device
