Thermoformer Multivac R 120
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Hygiene, Packing & Logistics |
| Type | Packers |
| Height | 1850 |
| Width | 1100 mm |
| Length | 2350 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 9,5 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Packing system | Thermoforming |
| Chamber/form dimentions | 360 x 280, (2x) 280 x 170, (4x) 170 x 130 mm |
Ask for this device
