Thermoformer Hajek VH 30/420-180
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Hygiene, Packing & Logistics |
| Type | Packers |
| Height | 1800 |
| Width | 1100 mm |
| Length | 4200 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 10 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Transporter width | 425 mm |
| Packing system | Thermoforming |
| Chamber/form dimentions | 165 x 335 mm |
Description
Hajek thermoformer, type: VH30/420-180, 230/400 V, 3 Ph, 50 Hz, 10 kW, Busch vacuum pump, type: RA 0100 F 503, film width: 425 mm, dyes: 165 mm x 335 mm, total dimensions: 4200 mm x 1100 mm x 1800 mm
Ask for this device
