Tenderizer Dorit 88
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Injectors / Tenderizers |
| Height | 1730 |
| Width | 650 mm |
| Length | 1200 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 1.1 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Heads amount | Single head |
| Belt width | 250 mm |
| Belt type | plastics |
Ask for this device
