Smoking-cooking chamber Stein
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Heat Treatment of Meat |
| Type | Smokehouses |
| Height | 3500 |
| Width | 1500 mm |
| Length | 4600 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Main material | Stainlees Steel |
| Smokegenerator type | Detached, Friction |
| Trolleys per batch | 4 pc |
| Standard Trolley (1000 x 1000 x 2000 mm) | Yes |
| Smokehouse functions: | Drying and smoking |
| Smokehouse functions | Smoking only |
| Smokehouse function | Brewing |
| Smokehouse function | Ventilation |
Description
2 pcs. available
Electric/steam heated
Ask for this device
