Smoking chamber Sorgo
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Heat Treatment of Meat |
| Type | Smokehouses |
| Height | 2870 |
| Width | 1900 mm |
| Length | 2300 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Main material | Stainlees Steel |
| Smokehouse Version | Electrical |
| Smokegenerator type | Detached, Friction |
| Trolleys per batch | 2 pc |
| Standard Trolley (1000 x 1000 x 2000 mm) | Yes |
| Smokehouse functions: | Drying and smoking |
| Smokehouse functions | Smoking only |
| Smokehouse function | Brewing |
| Smokehouse function | Ventilation |
Description
Steam or electric heating
Ask for this device
