Smoking chamber Bastra Bastramat B 951
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Heat Treatment of Meat |
| Type | Smokehouses |
| Height | 2300 |
| Width | 1200 mm |
| Length | 1250 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Main material | Stainlees Steel |
| Smokehouse Version | Electrical |
| Smokegenerator type | Integrated, Woodchips |
| Trolleys per batch | 1 pc |
| Non-standard trolley dimentions | 950x700x1300 |
| Smokehouse functions: | Drying and smoking |
| Smokehouse functions | Smoking only |
| Smokehouse function | Brewing |
| Smokehouse function | Ventilation |
Ask for this device
