Slicer CRM TG 200
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Slicers / Guillotines |
| Height | 1250 |
| Width | 850 mm |
| Length | 1200 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Main material | Stainlees Steel |
| Chamber dimentions | 200 x 170 mm |
Description
The machine is designed for cutting frozen or bone-in meat
The machine has two feeding lines
Dimensions of the loading channel : 200 x 170 mm
Belt width : 300 mm
Ask for this device
