Skinning machine Maja EMA 350
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Skinners / Membraners |
| Height | 980 |
| Width | 620 mm |
| Length | 650 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 0,75 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Skinner Type | Manual |
| Knife width | 290 mm |
| Shaft cleaning system | Mechanical, cleaning cone |
Ask for this device
