Skinner Nock CB495-6
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Skinners / Membraners |
| Height | 1200 |
| Width | 1050 mm |
| Length | 2100 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 1,1 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Skinner Type | Automatic |
| Infeed belt width | 535 mm |
| Outfeed belt width | 535 |
| Knife width | 600 mm |
| Shaft cleaning system | Mechanical, cleaning cone |
Ask for this device
