Skinner Maja ESB 441
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Skinners / Membraners |
| Height | 1150 |
| Width | 750 mm |
| Length | 1000 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 0,75 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Skinner Type | Automatic |
| Knife width | 400 mm |
| Shaft cleaning system | Mechanical, cleaning cone |
Ask for this device
