Sharpener Wiegand 225/3
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Other machinery |
| Type | |
| Height | 450 |
| Width | 650 mm |
| Length | 460 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 1,5 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
Description
Grinding wheel diameter: 225 mm, 215 rpm.
Cotton disc diameter: 220 mm, 3000 rpm.
Flap disc diameter: 250 mm, 3000 rpm.
Mains voltage: 400 V, 50 Hz.
Ask for this device
