Screwloader Meat Analyzer CFS Multitrack TS
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Hygiene, Packing & Logistics |
| Type | Conveyors / Screws / Elevators |
| Height | 2300 |
| Width | 1800 mm |
| Length | 3000 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 12 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Time of realisation | 2-3 weeks |
| Working belt dimentions | 400 mm |
Ask for this device
