Screw transporter Kiremko
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Hygiene, Packing & Logistics |
| Type | Conveyors / Screws / Elevators |
| Height | 1600 |
| Width | 2200 mm |
| Length | 8600 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Main material | Stainlees Steel |
Description
Screw diameter: 450 mm
Stroke: 350 mm
Lifting height: 7400 mm
Filling dimensions: 1600 x 1200 x 600 mm
Ask for this device
