Roasting pan RM Gastro BR-90/120ET/N
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Heat Treatment of Meat |
| Type | Cooking kettles / Frying pans |
| Height | 1050 |
| Width | 1000 mm |
| Length | 1250 mm |
| Capacity | 120 l |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 18 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Pan | Tilted stailnless steel |
| Tank dimensions | 1120 mm x 560 mm x 220 mm (D. mm x W. mm x L. mm) |
Ask for this device
