Oven Elro PM-0
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Heat Treatment of Meat |
| Type | Convection steam ovens / Pizza ovens |
| Height | 1750 |
| Width | 860 mm |
| Length | 880 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 10,2 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Shelves amount | 12 GN (530 mm x 325 mm) |
Ask for this device
