Oven Electrolux CS20ME6/40
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Heat Treatment of Meat |
| Type | Convection steam ovens / Pizza ovens |
| Height | 1850 |
| Width | 850 mm |
| Length | 850 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 34,4 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Shelves amount | 14 GN (530 mm x 325 mm) |
Ask for this device
