Mixer-tumbler Ruhle MPR 400
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Vacuum Tumblers |
| Height | 2100 |
| Width | 1800 mm |
| Length | 1900 mm |
| Weight | 1360 kg |
| Capacity | 400 l |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 8,8 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Drum rotation adjustment | Variable drum rotation adjustment |
| Vacuum Tumbler with cooling coat | Yes, with integrated cooling aggregate |
| Loader | Integrated loader |
Attachments
Ask for this device
