Mixer Spomasz 450
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Mixers |
| Height | 1420 |
| Width | 1000 mm |
| Length | 1500 mm |
| Capacity | 450 l |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 5,5 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Mixing System | Spiral |
| Product discharge | Manual dampers, front |
| Mixer type | Open Mixer |
| Shafts amount | Double Shaft |
Ask for this device
