Metal detector Loma IQ3 MD Conveyor
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Hygiene, Packing & Logistics |
| Type | Metal detectors |
| Height | 1400 |
| Width | 1100 mm |
| Length | 2300 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 1,2 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Aperture Size | 545 mm x 170 mm (H.) x (W) mm |
| Belt width | 500 mm mm |
Ask for this device
