Kettle ZFM KP-300
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Heat Treatment of Meat |
| Type | Cooking kettles / Frying pans |
| Height | 1300 |
| Width | 1100 mm |
| Length | 1250 mm |
| Capacity | 300 l |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 25,1 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
Attachments
Ask for this device
