Kettle Franke SEDR 150 L
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Heat Treatment of Meat |
| Type | Cooking kettles / Frying pans |
| Height | 1050 |
| Width | 920 mm |
| Length | 900 mm |
| Capacity | 150 l |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 15 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Tank dimensions | 610 x 500 (D. mm x W. mm x L. mm) |
Ask for this device
