Injector Schroder IMAX 350
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Injectors / Tenderizers |
| Height | 1900 |
| Width | 750 mm |
| Length | 1550 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 8 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Needles amount | 50 pc. |
| Heads amount | Single head |
| Needle diameter | 3 mm |
| Belt width | 350 mm |
| Belt type | stainless steel |
Ask for this device
