Injector Ruhle PR8
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Injectors / Tenderizers |
| Height | 1600 |
| Width | 500 mm |
| Length | 1050 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Main material | Stainlees Steel |
| Needles amount | 8 pc. |
| Heads amount | Single head |
| Injection pressure adjustment | Yes |
| Belt type | stainless steel |
Ask for this device
