Injector Pokomat P25 320SE
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Injectors / Tenderizers |
| Height | 2000 |
| Width | 680 mm |
| Length | 1660 mm |
| Weight | 340 kg |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Main material | Stainlees Steel |
| Needles amount | 25-100 pc. |
| Heads amount | Single head |
| Belt width | 310 mm |
| Belt speed | Yes |
| Injection pressure adjustment | Yes |
| Belt type | stainless steel |
Ask for this device
