Injector GAROS GTI 128/128
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Injectors / Tenderizers |
| Height | 2400 |
| Width | 1100 mm |
| Length | 2100 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 7,2 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Needles amount | 256 pc. |
| Heads amount | Double heads |
| Belt width | 550 mm |
| Belt speed | Yes |
| Injection pressure adjustment | Yes |
| Belt type | stainless steel |
Ask for this device
