Injector Fomaco FGM 88 SC
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Injectors / Tenderizers |
| Height | 2300 |
| Width | 1100 mm |
| Length | 2500 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Main material | Stainlees Steel |
| Heads amount | Single head |
| Belt width | 720 mm |
| Belt speed | Yes |
| Injection pressure adjustment | Yes |
| Belt type | plastics |
Ask for this device
