Ground meat portionning line Mado
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Grinders / Mincers |
| Height | 950 |
| Width | 1100 mm |
| Length | 2700 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Main material | Stainlees Steel |
Description
Grinder capacity: 1400 kg/h
Comb-shaped meat structure, portion size 300-500-750g, portion width 120 mm.
Ask for this device
