Grinder Velati 180
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Grinders / Mincers |
| Height | 2800 |
| Width | 1300 mm |
| Length | 2050 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 30 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Loader | Integrated Loader |
| Throat Diameter | 180 mm |
| Grinder Type | |
| Feeding System | Hooper |
| Throat Material | Stainless Steel |
Ask for this device
