Grinder Seydelmann CB160
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Grinders / Mincers |
| Height | 1910 |
| Width | 1250 mm |
| Length | 1920 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Main material | Stainlees Steel |
| Throat Diameter | 160 mm |
| Grinder Type | |
| Throat Material | Stainless Steel |
| Auger Material | Stainless steel |
Ask for this device
