Grinder Mado MEW 625
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Grinders / Mincers |
| Height | 1400 |
| Width | 1420 mm |
| Length | 880 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 10,5/12.4 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Loader | No Loader, possibility to buy a separate loader |
| Throat Diameter | mm |
| Grinder Type |
Ask for this device
