Grinder Laska 130
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Grinders / Mincers |
| Height | 1050 |
| Width | 750 mm |
| Length | 1000 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 3,7 / 6,6 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Throat Diameter | 130 mm |
| Grinder Type | |
| Throat Material | Cast Iron |
| Auger Material | Stainless steel |
Ask for this device
