Grinder Alpina SW 114 N2
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Grinders / Mincers |
| Height | 1150 |
| Width | 700 mm |
| Length | 1100 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 5,2 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Loader | No Loader, possibility to buy a separate loader |
| Throat Diameter | mm |
| Grinder Type | |
| Throat Material | Stainless Steel |
| Auger Material | Stainless steel |
Ask for this device
