Fryer Koppens Alfa Laval BRN 4500/700
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Heat Treatment of Meat |
| Type | Cooking kettles / Frying pans |
| Height | 3800 |
| Width | 2700 mm |
| Length | 8100 mm |
| Weight | 4200 kg |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 8,69 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Tank dimensions | 790 mm x 380 mm (D. mm x W. mm x L. mm) |
Description
Belt width : 700 mm
Ask for this device
