Frozen block cutter Magurit Unicut 544
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Slicers / Guillotines |
| Height | 1600 |
| Width | 800 mm |
| Length | 1940 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 4 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
Description
Working width: 480 mm
Clearance: 480 mm x 315 mm
Total dimensions: 1935 mm x 800 mm x 1600 mm.
Ask for this device
