Emulsifier Stephan MCH-D 40
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Cutters |
| Height | 800 |
| Width | 1050 mm |
| Length | 1800 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 30 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Cutter Type | Emulsifier |
| Bowl capacity | 200 l |
| Knife shaft revolutions | 2950 rpm |
Ask for this device
