Emulsifier Karl Schnell FD 225 DK
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Cutters |
| Height | 1550 |
| Width | 1400 mm |
| Length | 2950 mm |
| Weight | 2800 kg |
| Efficiency | 7000 kg/h |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 132 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Cutter Type | Emulsifier |
| Cutter made of | Stainless steel |
Ask for this device
