Emulsifier Karl Schnell FD 175 D FD 2
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Cutters |
| Height | 1100 |
| Width | 1200 mm |
| Length | 1650 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 34 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Cutter Type | Emulsifier |
Ask for this device
