Conveyor Frei Fordertechnik
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Hygiene, Packing & Logistics |
| Type | Conveyors / Screws / Elevators |
| Height | 1850 |
| Width | 2600 mm |
| Length | 890 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 0.3 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Working belt dimentions | 300, 400 mm |
| Belt material | Synthetic |
Ask for this device
