Contact grill Schomaker TC 409-9416
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Heat Treatment of Meat |
| Type | Grills |
| Height | 1250 |
| Width | 1340 mm |
| Length | 2400 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 30 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
Description
Teflon belt width: 435 mm
Clearance: 580 mm x 100 mm
Ask for this device
