Breading machine Koppens PU 600
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Formers / Breaders |
| Height | 2300 |
| Width | 1400 mm |
| Length | 3100 mm |
| Weight | 645 kg |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 1,42 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Type | Breader |
Ask for this device
