Angle grinder Kilia 130
Specifications
| Category | Used meat processing machines |
| Subcategory | Mechanical Tratment of Meat |
| Type | Grinders / Mincers |
| Height | 1620 |
| Width | 1100 mm |
| Length | 1170 mm |
| Voltage | Electrical: 400V 50Hz 3N |
| Installed Power | 11/15 kw |
| Main material | Stainlees Steel |
| Loader | No Loader, possibility to buy a separate loader |
| Throat Diameter | 130 mm |
| Grinder Type | |
| Throat Material | Stainless Steel |
Ask for this device
